Hızlı haber Türkiye’nin spor radyosunda

Maria Sharapova: Önce kariyer sonra bebek

“İnsan hayatının hikayesini kendisi yazar. Bunu yapmadan önce kariyerimde bir iz bırakmak istiyorum ve kendi istediğim şekilde zamanı gelince bebek yapmayı düşünüyorum.”

TEB BNP Paribas Tenisin Yıldızları Serisi etkinliği kapsamında Çağla Büyükakçay ile mücadele eden dünyaca ünlü tenisçi Maria Sharapova, özel açıklamalarda bulundu. 5 Grand Slam, 35 tekler şampiyonluğu bulunan 30 yaşındaki yıldız şunları vurguladı:  İnsan hayatının hikayesini kendisi yazar. Bir kadının, anne-babaların bilgi birikimlerini çocuklarına aktarabilmeleri muhteşem bir lütuf. Kesinlikle her şeyi başardığımı hissettikten sonra bebek yapmayı isterim. Kortlarda olan bir yandan da çocuk yetiştiren sporcuları gördüğümde hayranlık duyuyorum. Bunları yaşamadan önce kariyerimde istediğim gibi bir iz bırakmak istiyorum. Kendi istediğim şekilde zamanı gelince bunu düşünmek istiyorum.Kortlara geri dönme hisse gerçekten çok özeldi. Zihnimde o anı canlandırmıştım.

BABAM KARİYEMİN BİR PARÇASI 

Babam, hem hayatımın hem de kariyerimin inanılmaz büyük bir parçasıdır. Çünkü babam olmasaydı kariyerimde bu aşamaları geçmem mümkün olmazdı. Bana babamın bahşettiği en önemli şey; Gerçekçi olmaktı. Her zaman benim iyiliğime olacak şeyleri yaptı ve yapmamı sağladı. Bana asla “Şampiyon olmalısın!” demedi. Sadece o kaldırım taşlarını, o yolu önüme serdi. Koşullar, insanlar ve etrafımda olanları sağladı ve bende şampiyon oldum. 

BU KOUŞLLARDA ÇOK ŞEY ÖĞRENDİM 

Ceza aldığım dönemde seyahat etmek zorunda kalmamak, biraz daha normal istikrarlı bir yaşam tarzına geçmek ve dostlarımla zaman geçirmek, güzel değişiklik oldu. Normalde olmayan bir imkandı ve benim istediğim bir koşul olmasa bile çok şey öğrendim. Kariyerinizde böyle durumlar olabilir ancak daha güçlü çıkabilirsiniz bu anlardan ve birçok şey öğrenebilirsiniz. İnsanlar size destek olur. 

AKŞAM