Hızlı haber Türkiye’nin spor radyosunda

Haydi Sultanlar finale

2019 Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda Filenin Sultanları bugün Polonya’ya karşı saat 19.30’da finale kalmak için parkeye çıkıyor. Ay-Yıldızlılar kazanırsa 16 yıl sonra tekrar finale yükselecek.

(AKŞAM)

CEV tarafından 31. kez düzenlenen Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda fi nalistler bugün belli olacak. Yarı fi nalde Polonya ile karşılaşacak Türkiye, 2003’ten sonra bir kez daha adını finale yazdırmaya çalışacak. Son 5 organizasyonun 4’ünde yarı finale kalma başarısı gösteren A Milli Takım, şu ana kadar 1 gümüş ve 2 bronz madalya kazandı. Türkiye, yarı finale gelene kadar oynadığı 7 maçta 6 galibiyet ve 1 mağlubiyet aldı. Turnuvada yarı final, üçüncülük ve final müsabakalarına Ankara tek başına ev sahipliği yapacak. Karşılaşma, saat 19.30’da başlayacak ve TRT Spor’dan naklen yayımlanacak. Ankara Spor Salonu’nda oynanacak karşılaşmada taraftarlarımızın Filenin Sultanları’na müthiş bir destek vermesi ve fi nale yolcu etmesi bekleniyor..

SIRBİSTAN-İTALYA

Son Avrupa üçüncüsü Türkiye, yarı fi nale gelene kadar oynadığı 7 maçta, 6 galibiyet ve 1 mağlubiyet elde etti. Milliler, sadece Sırbistan’a 3-1 kaybetti. Diğer finalist ise saat 17.00’de oynanacak Sırbistan-İtalya maçıyla belli olacak.