Hızlı haber Türkiye’nin spor radyosunda

Volkan Demirel küllerinden doğdu

Çok çalışıp kaleyi Carlos Kamedi'den devralan Volkan Demirel, 36 yaşında 2. baharını yaşıyor.

Taraftarların hedefindeki isimken takımı sahiplenip, yemeklere öncülük yapan kaptan, F.Bahçe’nin yarışa dahil olmasına büyük pay sahibi oldu.
YILLARDIR Türk futboluna onlarca kaleci kazandıran F.Bahçe’nin son dönemine damga vuran isim olan Volkan Demirel, sezona oldukça kötü bir başlangıç yaptı. Yediği hatalı goller sonrasında hiç alışık olmadığı şekilde taraftarların protestolarına maruz kalan kaptan, kaleyi de Kameni’ye devrederken hakkında ‘Artık devri kapandı’ yorumları yapıldı. Ancak bu görüşe sahip olanlar, çok kısa süre içinde yanıldı. Adeta küllerinden doğan 36 yaşındaki eldiven, çok çalışıp kaleyi yeniden devralırken, son 4 maçtaki performansıyla da ‘Eski günlerine döndü’ dedirtti.
 
KAPTANIN bu müthiş geri dönüşünde saha içi performansı etkili olmadı. Osmanlıspor beraberliğinden sonra taşın altına elini koydu ve alınan başarısız sonuçlara isyan bayrağını çeken ilk isim oldu. Ankara’da soyunma odasında “Benim için lig bu saatten sonra başlıyor. Hem ben hem bu takım toparlanacak” şeklinde ifadeler kullanıp, tarihi bir konuşma yapan Volkan, takım arkadaşlarını ateşlemeyi başardı. Organize ettiği yemeklerle de oyuncuları kaynaştırdı.
 
‘HOCASINA KAVUŞTU!’

 
DENEYİMLİ file bekçisinin bu dönüşündeki en büyük pay ise teknik direktör Aykut Kocaman’ın olurken 2 yıl aradan sonra tekrar eski kaleci antrenörü Murat Öztürk’e kavuşan Volkan, hocalarıyla yakaladığı uyumu son haftalarda sahada da gösterdi. Son 2 yıldır yaşadığı sakatlıkların izlerini atlatan ve yan top zaafını gideren Volkan, Kasımpaşa karşılaşmasında skor 2-1’e gelince de öyle bir sevinç yaşadı ki onu gören takım arkadaşları “Bu yaşta bir gole bu kadar mı çok sevinilir? Bu kazanma isteğini içinde hâlâ nasıl yaşıyorsun? Neredeyse golü atan Giuliano’dan bile daha mutluydun” demekten kendilerini alamadılar.

Şampiy10