Hızlı haber Türkiye’nin spor radyosunda

Kim bu terbiyesiz! Sosyal medyayı ayağa kalktı

Türk Milli Takımı’nın İzlanda’da skandal şekilde karşılanması sosyal medyayı ayağa kaldırdı. Havalimanında bir kişinin Emre Belözoğlu’na mikrofon uzatır gibi tuvalet fırçası uzatması da büyük tepki çekti.

Türk Milli Takımı’nın İzlanda’da skandal şekilde karşılanması sosyal medyayı ayağa kaldırdı. Havalimanında çantalar defalarca arandı, Milli futbolcularımız işkence gibi uygulamayla ülkeye girişte 3 saat bekletildi.

Havalimanında bir kişinin Emre Belözoğlu’na mikrofon uzatır gibi tuvalet fırçası uzatması da büyük tepki çekti. Yaşanan olayın ardından twitter’da hastag açıldı. Skandal uygulamanın ardından İzlandalı devlet yetkililerine mesaj yağdı.

Tuvalet fırçası uzatma terbiyesizliğini yapan kişinin kim olduğu da sosyal medyada günün konusu oldu. Tuvalet fırçası tutan kişinin İzlandalı Magnus Mar Einarsson olduğu söylentisi yayılınca İzlandalı gazeteci twitter’dan açıklama yaptı.

İzlandalı gazeteci, “Sevgili Türk taraftarlar. Bugün İzlanda’da havalimanında değildim ve fırçayla röportaj yapmam. Fırçalı kişinin kim olduğunu bilmiyorum, turist. Sizin büyük takımınıza ve büyük futbolcu Emre’ye saygı duyuyorum” diye yazdı.

İzlandalı spor yazarı Henry Birgir ise “Sevgili Türkiye. O fırçalı kişi İzlanda medyasından değil” mesajını paylaştı.