Hızlı haber Türkiye’nin spor radyosunda

Karaçam: ''Ağustos dahil yükümlülüklerimizi yerine getirdik!''

Fenerbahçe Spor Kulübü 2.Başkanı Burhan Karaçam, kulübün bu sezonki harcamalarının planlandığının ötesinde olabileceğini ifade etti. Lig Radyo’da Cüneyt Kaşeler’in nesine.com sponsorluk imza töreni sonrasındaki sorularını yanıtlayan Karaçam, camianın beklentilerine uygun yönetim sorumluluğu taşıdıklarını ifade ederken “değişen şartlara uyum göstermek için çaba gösteriyoruz. Büyük bir borç yüküyle yürüyoruz. Ağustos dahil yükümlülüklerimizi yerine getirecek. Yönetimde kaç yıl kalırsak kalalım, şeffaflık ilkesinden vazgeçmeyeceğiz, başkanımız 11 Eylül’de açıklanması gereken her şeyi en ince ayrıntısına kadar anlatacak” dedi.

Fenerbahçe Spor Kulübü 2.Başkanı Burhan Karaçam, bu yılki transferlerin giderlerini, sattıkları oyuncularla karşıladıklarını belirterek “ilk 1.5 ay bunu yapamadık, sonrasında 2 oyuncu satışıyla genç oyunculara yatırım yapabildik” değerlendirmesinde bulundu. 

Burhan Karaçam, kontrol dışı giderler oluşabildiğini ifade ederek 2019/20 ve sonrasının gider tahmininde bulunamadıklarını, 2018-19 için bile zorlandıklarını bildirdi. Karaçam, “gelirleri maksimize etmek zorundayız. Sponsorlar ilk 1 ayda gelmemiş olabilir. Ancak sonrasında daha fazla gelir elde edeceksek, bunun için 1 -2 ay beklenebilir!” ifadelerini kullandı. 2.Başkan, Türkiye’de güç olmakla beraber dünyada futbol kulüplerinin alınıp-satılmasından para kazanılabileceğini, dünyada bunun birçok örneği olduğunun altını çizdi.