Hızlı haber Türkiye’nin spor radyosunda

'Herkes kolay zannediyor ama Beşiktaş Bayern Münih'e çok ters gelecek'

Alman futbolunun efsane isimlerinden Paul Breitner, Bayern Münih'in Şampiyonlar Ligi'nde Beşiktaş ile eşleşmesini değerlendirdi.

Bayern Münih'in efsane isimlerinden olan Paul Breitner, Alman basınına verdiği röportajında UEFA Şampiyonlar Ligi'ndeki Beşiktaş eşleşmesiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Paul Breitner, Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi'nde Bayern Münih'in eşleşmesi en zorlu rakiplerden biri olduğunu dile getirdi.

Futbolculuk döneminde Bayern ile 5 lig ve 1 Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu bulunan Breitner, Beşiktaş ile ilgili 'Beşiktaş maçları kolay olmayacak. Bayern şu anda çok hazır ve iyi durumda. Ancak yine de Beşiktaş'ın son 16 turunda Bayern'in eşleşebileceği en ters takım olduğunu düşünüyorum. Yine de bir sonraki tura geçeceklerini düşünüyorum. Buna inanıyorum, umarım Bayern bu inancımızı gerçekleştirebilir' ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz günlerde Polonya Futbol Federasyonu Başkanı Zbigniew Boniek de Bayern Münih ile ilgili ilginç bir açıklama yapmıştı. Beşiktaş'ın rakibini değerlendiren Boniek 'Bayern Münih'in Lewandowski ve Neuer'den başka yıldızı yok. Rıbben ve Ribery yaşlandılar ve sık sık sakatlanıyorlar' demişti.

UEFA Şampiyonlar Ligi son 16 turu ilk maçında 20 Şubat'ta Beşiktaş deplasmanda Bayern Münih ile karşılaşacak.

(Sporx)