Hızlı haber Türkiye’nin spor radyosunda

Dünya devi Uğurcan Çakır'ın peşini bırakmıyor!

Trabzonspor'un altyapısından yetişen Uğurcan Çakır performansı ile parmak ısırtıyor. Bordo-mavili forma altında yıldızlaşmaya devam eden Uğurcan Çakır, Getafe karşısında da farkı engelledi. Öte yandan 23 yaşındaki file bekçisi İngiliz devi Liverpool'u peşine taktı.

(Sabah)

Trabzonspor'un en formda ismi olan ve puan kayıplarına rağmen mücadelesiyle alkış alan kaleci Uğurcan Çakır tüm dikkatleri üzerine çekti. 23 yaşındaki file bekçisi şu ana kadar çıktığı 9 resmi maçta 40 net kurtarış yaparken kalesinde sadece 12 gol gördü. Ligde maç başına 4.8 olan kurtarış değeriyle en iyi 3. isim durumuna gelen başarılı isim, yüzde 79'luk kurtarış yüzdesiyle de an itibarıyla 4. sırada bulunuyor. Özellikle 8'er kurtarış yaptığı Fenerbahçe ve Prag deplasmanlarında maçın adamı olarak gösterilen Uğurcan, önceki gece oynanan Getafe karşılaşmasında da 5 kurtarış ile farkı önledi.

LİVERPOOL'U DA PEŞİNE TAKTI

İngiliz devi Liverpool, Brezilyalı kalecisi Alison'un sakatlanmasıyla Uğurcan için Trabzonspor ile bağlantıya geçmiş, transfer mevsimi sona erdiği için görüşmeler sonuçlanmamıştı. Ancak Liverpool'un devre arasında Uğurcan için tekrar devreye girebileceği belirtiliyor. Aynı zamanda çok sayıda kulüp, scoutlarını başarılı kaleci için Trabzonspor maçlarına göndermeye devam ediyor.