Hızlı haber Türkiye’nin spor radyosunda

Cocu, Alper Potuk'u forvet oynatacak

Cagliari maçında santrforda görev yapan 27 yaşındaki oyuncu, attığı 2 golle Hollandalı hocanın yüzünü güldürdü. Cocu, Alper Potuk’u Benfica maçında da ileri uçta kullanmayı planlıyor.

Fernandao ve Janssen’in takımdan ayrılmasından sonra elinde santrfor olarak sadece Soldado kalan teknik direktör Phillip Cocu, İspanyol golcünün varlığına rağmen ileri uçta Alper Potuk’u oynatmayı planlıyor. Asıl mevkisi sağ kanat olan Alper’i Cagliari maçında santrforda deneyen Hollandalı hocanın, 2 gol atan yıldız oyuncunun performansından oldukça memnun kaldığı öğrenildi.

VALBUENA İLE DİRAR DA 11’DE

Alper Potuk’un bu performansı Benfica maçı öncesi kara kara düşünen Cocu’nun yüzünü güldürdü. Deneyimli teknik adam, 7 Ağustos’ta oynanacak maçta 27 yaşındaki futbolcuyu 11’de sahaya sürecek. Özellikle kontrataklarda Alper Potuk’un hızından yararlanmayı düşünen Hollandalı hoca, kanatlarda ise Cagliari maçının 11’ine göre zorunlu değişikliğe gidebilir. Sol kanatta Valbuena’yı oynatacak olan Cocu’nun, sakatlığı süren Ayew’in durumuna göre sağda Dirar’a yer verebileceği belirtildi.