Hızlı haber Türkiye’nin spor radyosunda

Cimbom'u Şampiyonlar Ligi'nde zorlu rakipler bekliyor

Devler Ligi’nin ilk torbasında Real, Barça, Bayern, Juve, M.City gibi zor rakipler var. İkinci torbadaki Tottenham, M.United, Roma ve Benfica da onlardan aşağı değil. Başarı yolu hayli dikenli.

G.SARAY 2 sezon aranın ardından tekrar şampiyonluk koltuğuna oturmaya hazırlanıyor. Son 2 senede rakibi Beşiktaş’ın arkasında kalan Sarı-Kırmızılılar, Fatih Terim’le birlikte tekrar şaha kalktı. Aslan son hafta 1 puan alırsa 21. şampiyonluğunu ilan edecek ve 3 yıl aradan sonra Devler Ligi’ne yeniden katılacak. Fakat UEFA, torba sıralamasında son 5 sezon başarılarına baktığı için G.Saray, 3.torbada yer alamayacak. Üçüncü torbadan katılım için gerekli puan ise 42 bin. Cim-Bom’un puanı ise 29 bin 500.

ÖSTERSUNDS ZORA SOKTU

Sarı-Kırmızılılar 14 kezle Şampiyonlar Ligi’nde Türkiye’yi en çok temsil eden takım konumunda. Ancak 2016-17 sezonunda UEFA’dan aldığı ceza ve 2017-18 sezonunda Avrupa Ligi ön elemede Östersunds’a elenmesiyle 2 sezon puan toplayamadı. Aslan eğer bu sene Şampiyonlar Ligi’nde tur atlarsa veya Avrupa Ligi’ne katılırsa, 3.torbaya girebilme olasılığı kuvvetlenecek. Şuan Avrupa’da en yüksek puanı olan takımımız ise 57  binle Beşiktaş.

DEVLERDEN KAÇIŞ YOK

Birinci torbada bilinen rakipler; Real Madrid, Barcelona, Bayern Münih, Juventus, PSG, Manchester City, Liverpool gibi Avrupa’nın en iyi takımları. Ancak UEFA Avrupa Ligi Finali ve Şampiyonlar Ligi Finali’nden sonra başarı puan durumunda değişiklikler olacak. 2. torbada ise Tottenham, M.United, Roma, Benfica gibi takımların olmasıysa kesin. 3.torbada Porto, Shaktar, Lyon gibi biraz daha dişine göre takımlar var. Yani Devler Ligi’ne 4. torbadan girecek Galatasaray’ın kolay rakiple eşleşmesi çok zor bir ihtimal.

(Akşam)