Hızlı haber Türkiye’nin spor radyosunda

Beşiktaş'ın rakibi kim olacak! İşte ihtimaller...

Şampiyonlar Ligi'nde grubundan lider çıkarak Türk futbol tarihinin en iyi grup performansını gösteren Beşiktaş'ta şimdi herkes ikinci turda gelecek rakibi bekliyor. Ancak Beşiktaş'a gelmesi beklenen takımların hepsinin şans yüzdeleri farklı.

Bunun nedeni ise, Şampiyonlar Ligi'nde ikinci turda aynı ülke takımları birbirleriyle eşleşemiyorlar. Aynı grupta yer alan ve bu tura yükselen takımlar da eşleşemiyor. Tüm bu kriterler sonunda eşleşme olasılıkları ciddi anlamda değişim gösteriyor. 

Örneğin grubunda ikinci olan Chelsea, gruplarını lider olarak tamamlayan diğer İngiliz ekipleri Liverpool, Manchester City, Tottenham ve Manchester United'la eşleşemiyor. Kendi grubundaki Roma da ihtimallerin dışında kalıyor. Bu da Maviler için geriye 3 takım kalması demek. Barcelona, Beşiktaş ve PSG... Ancak bu takımların da kendi içlerindeki kriterleri tüm yüzdeleri değiştiriyor. 

CHELSEA-BEŞİKTAŞ ÖNGÖRÜSÜ

Chelsea'nin 8 takım içerisinden eşleşebileceği 3 takım kalıyor. Bu takımlar ise, Paris Saint Germain, Barcelona ve Beşiktaş...

Sosyal medyada 'sıcak-soğuk' top iddiaları şimdiden konuşulmaya başlarken, birçok futbolsever PSG-Chelsea veya Barcelona-Chelsea eşleşmesine bu turda izin verilmeyeceğini de iddia ediyor. Bu sebeple Beşiktaş'ın Chelsea ile 'eşleşeceği' de öngörülüyor...

İşte ihtimaller...

Chelsea

% 28,13

Real Madrid

% 12,81

Juventus

% 12,81

Sevilla

% 12,81

Shakhtar Donetsk

%11,30

Basel

%11,30

Bayern Münih

% 10,83