Hızlı haber Türkiye’nin spor radyosunda

Yakın Doğu Üniversitesi'nden bomba transfer!

Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Yakın Doğu Üniversitesi, ABD'li pivot Jantel Lavender ile sözleşme imzaladı.

Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Süper Ligi  ekiplerinden Yakın Doğu Üniversitesi, ABD'li pivot Jantel Lavender ile sözleşme  imzaladı.

Kulüpten yapılan açıklamada, en son Amerikan Kadınlar Basketbol Ligi  (WNBA) takımlarından Los Angeles Sparks'ta forma giyen 1,93 metre boyundaki ve 28  yaşındaki oyuncunun 1 yıllık sözleşmeye imza attığı belirtildi.

İmza töreninde açıklamada bulunan Yakın Doğu Üniversitesi Kadın  Basketbol Takımı Yönetim Kurulu Üyesi Cemal Batur, Lavender'ın uzun yıllar  Türkiye ve Avrupa Ligi'nde başarılı takımlarda forma giydiğini hatırlatarak,  şunları kaydetti:

"Bizim mücadele ettiğimiz iki kulvarda da tecrübeye sahip bir oyuncu.  Hedefe doğru giden, savaşçı bir yapıya sahip. Saha içinde gelen fırsatları en iyi  şekilde değerlendirebiliyor. Tecrübesi ile bu yıl bizim Avrupa Ligi'nde  koyduğumuz Dörtlü Final oynama hedefi doğrultusunda takımımıza önemli katkılar  sağlayacağını düşünüyoruz."

Lavender ise Yakın Doğu Üniversitesi'ne transfer olmaktan dolayı  mutluluk duyduğunu belirterek, "Kariyerimde büyük bir takımla yeni bir şans  yakalayacağımı düşünüyorum. Takım olarak iyi bir sezon geçirip başarılar  yakalayacağımıza inanıyorum. Kadın basketbolunun çok önemli isimlerinin bir arada  olduğu büyük bir takım. Bir sezonda bütün kupaları kazanan tek takım olmaları  beni etkiledi ve teklif geldiği zaman kabul ettim. Koyduğu hedefleri  gerçekleştirmek için çok çalışan ve başarıya inanan bir takım ruhu var.  Organizasyonun yapısı hem teknik hem de idari anlamda kusursuz. Bu güzel ekip  için en iyi şekilde mücadele edeceğim." değerlendirmesinde bulundu.