Hızlı haber Türkiye’nin spor radyosunda

Cimbom, EuroCup şampiyonluğuna çok yakın

Galatasaray Basketbol Takımı, Sinan Erdem Spor Salonu'nda ağırladığı İtalyan temsilcisi Reyer Venezia'yı 90-68 mağlup etti ve rövanş öncesi büyük avantaj sağladı.

Kadınlar EuroCup'ta finalin ilk maçında temsilcimiz Galatasaray, konuk ettiği İtalyan ekibi Reyer Venezia'yı 90-68 mağlup etti. 

Temsilcimiz Galatasaray, Dubljevic ve Quigley'nin sayılarıyla maça etkili başlayarak 4:12 kala 15-9 üstün olan taraftı. Fakat dış şutlarda oldukça etkili bir performans sergileyen Reyer Venezia, 2:28 kala 15-17 öne geçmeyi başardı. Son bölümde Quigley ve Petronyte'yi etkili kullanan Galatasaray, ilk çeyreği 25-19 önde tamamladı. 

İkinci çeyreğin başında Reyer Venezia, etkili olarak tekrar Galatasaray'ı yakalasa da temsilcimiz son bölümde üstünlüğü eline geçirerek ilk yarıyı 43-35 üstün kapattı. 

Üçüncü çeyrekte 25-12'lik üstünlüğü yakalayan temsilcimiz, farkı iyice açarak son çeyreğe 68-47 ödne girdi. 

Son çeyrekte farkı korumayı başaran Galatasaray, 90-68 kazanarak ikinci maç öncesi şampiyonluk adına büyük avantaj sağladı. 

Galatasaray'da Allie Quigley 37 sayıyla maça damga vururken Gintare Petronyte de 25 sayı, 12 ribaunt ile yıldızlaştı. 

Reyer Venezia'da Riquna Williams 21 sayı, 9 ribaunt ile en etkili isim olurken Debora Carangelo da 12 sayıyla maçı tamamladı.