Hızlı haber Türkiye’nin spor radyosunda

Mariano imzayı attı

Galatasaray'ın Sevilla'dan kadrosuna kattığı sağ bek Mariano, düzenlenen törenle kendisini 3 yıllığına Sarı-kırmızılılar'a bağlayan sözleşmeyi imzaladı.

Galatasaray'ın La Liga temsilcisi Sevilla'dan kadrosuna kattığı Mariano Ferreira Filho, kendisini 3 yıllığına sarı-kırmızılı renklere bağlayan sözleşmeyi imzaladı...

Türk Telekom Stadyumu'nda düzenlenen imza töreninde söz alan Başkan Dursun Özbek şöyle konuştu: "Bugün kulübümüze katılan çok değerli oyuncu Mariano'nun imza töreni için buradayız. G.Saray'ın eksikliği çerçevesinde takımımıza güç katacak bir oyuncu. Kendisine hoşgeldin diyorum" dedi.

Mariano ise şu açıklamaları yaptı: "Galatasaray gibi çok büyük bir camianın parçası olacağım için çok mutluyum. Umarım birçok kupa kazanırım. Galatasaray'dan teklifi aldığımda hiç tereddüt etmedim. Taffarel'den şehir ve takımla ilgili bilgi aldım. Mert'ten de bahsetti, 'Sana çok yardımcı olur' dedi. Umarım öyle olur. Galatasaray takımı Brezilyalı oyuncuları sever. Taraftarlar sahaya yüzde 100'ünü hatta yüzde 200'ünü verecek bir oyuncu görecekler. En iyi şekilde bu formayı terletip başarılı olmak istiyorum."

"Turu geçeceğimizi düşünüyorum"

Mariano, Östersunds maçı ile ilgili "G.Saray fiziksel anlamda daha hazır bir takımla oynadı. Taraftarımız ve saha avantajımızla turu geçeceğimizi düşünüyorum" yorumunu yaptı.

Basın mensubunun Sabri Sarıoğlu ile ilgili sorusu üzerine Brezilyalı sağ bek, "Sabri uzun zamandır oynamış, iyi işlere imza atmış bir oyuncu. Umarım daha önceki takımlarda yaptığım gibi G.Saray'da da iyi performans sergilerim" yanıtını verdi.

MARIANO KAP'A BİLDİRİLDİ

Profesyonel futbolcu Mariano Ferreira Filho ve kulübü Sevilla FC ile oyuncunun transferi konusunda anlaşmaya varılmıştır. Buna göre, futbolcunun eski kulübüne 4.000.000 Euro net tutarında transfer bedeli ödenecektir.

Ayrıca, bonuslara istinaden maksimum 500.000 Euro (net) olmak üzere aşağıdaki şekilde ödeme yapılacaktır:

Kulübümüzün 2018-2019 veya 2019-2020 sezonlarında UEFA Şampiyonlar Ligi grup aşamasına katılmaya hak kazandığı bir dönem için 250.000 Euro net

Futbolcunun ilk 11'de forma giyeceği  kırkıncı resmi müsabakaya  istinaden 250.000 Euro net

Futbolcunun kendisiyle de 2017-2018 futbol sezonundan başlamak üzere 3 futbol sezonu için aşağıdaki şartlarda anlaşılmıştır.

2017-2018 sezonu için 2.300.000 EUR net sabit transfer ücreti

2018-2019 sezonu için 2.300.000 EUR net sabit transfer ücreti

2019-2020 sezonu için 2.300.000 EUR net sabit transfer ücreti

Buna ek olarak Futbolcuya takımın futbolcunun fiilen oynadığı TFF Süper Lig ve UEFA müsabakalarında alacağı her bir puan için 5.000 EUR prim ödeyecektir. İlaveten, sözleşme süresince şampiyonluğun kazanıldığı her bir sezonda oyuncuya hak etmiş olduğu puan başı primlerin %25'i tutarında prim ek olarak ödenecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.