Hızlı haber Türkiye’nin spor radyosunda

Yunan devleri Sloukas'ın peşinde!

Sezon sonu sözleşmesi biten Kostas Sloukas'ı Yunan devleri Olympiakos ve Panathinaikos istiyor.

THY Euroleague’de şampiyon olan Fenerbahçe’yi önümüzdeki günlerde takımdan ayrılması beklenen oyuncular nedeniyle sıkıntılar günler bekleniyor. Sözleşmesi bu sezon sonunda tamamlanacak olan Kostas Sloukas‘a Yunanistan’dan yoğun talep geliyor.

İspanyol basınına göre ezeli rakibi Olympiakos‘un değişmez oyun kurucusu Vangelis Mantzaris‘e teklif götüren Panathinaikos yönetimi 3 yıl için toplam 3.3 milyon euro önerdi. Pire ekibi ise, 2011’den bu yana formasını giyen 27 yaşında ve 1.96 metre şutör guard Mantzaris’e en fazla 2.7 milyon euro önerebildiği ileri sürüldü. Temsilcimiz Anadolu Efes‘in de başarılı oyuncu ile ilgilendiği biliniyor.

Kırmızı-beyazlıların 35 yaşındaki Vassilis Spanoulis’in 1 yıl daha oynayacak olması elini güçlendirirken, Mantzaris’den boşalabilecek pozisyona Fenerbahçe’de 2 yıldır forma giyen Kostas Sloukas‘ı getirmeyi planlıyor. Özellikle coach Ioannis Sfairopoulos, 2008-2010 ve 2011-15 yılları arasında toplam 6 yıl forma giyen eski oyuncusu Sloukas’a yakın olduğu bildirildi. Ancak bu transferde kulüp yönetiminin Fenerbahçe’ye gitmesi nedeniyle kırgın olduğu Yunan oyuncuya sıcak bakmadığı ileri sürüldü.

Adı Panathinaikos ile de anılan Kostas Sloukas‘ın Yoncalara gitmesi halinde ise Vangelis Mantzaris’in ya Olympiakos’da kalacağı ya da Anadolu Efes’e transfer olacağı iddia edildi.

basketball.com.tr