Hızlı haber Türkiye’nin spor radyosunda

Ufuk Sarıca: Serinin kolay geçmeyeceğini gösterdik

Deplasmanda Fenerbahçe'ye 83-74 mağlup olan ve seride 2-0 geri düşen Beşiktaş Sompo Japan'da Ufuk Sarıca, üçüncü periyotta yanlış kararlar parkeye yansıttıklarını söyledi.

Beşiktaş Sompo Japan Başantrenörü Ufuk Sarıca, maçı kazanacak noktaya geldiklerini ancak bunu başaramadıklarını ifade etti. 

Fenerbahçe'nin saha avantajını iyi kullandığını dile getiren Sarıca, şunları kaydetti: 

"İlk maça benzer bir müsabaka oldu. Maça yine iyi başladık ama devre sonuna daha az bir farkla geride girdik. Serinin kolay geçmeyeceğini gösterdik. Maçın her döneminde onlara reaksiyon gösterip karşılığını verdik. Fenerbahçe'nin oyunu değiştirecek çok oyuncusu var fakat biz de onlardan geri kalmadığımızı gösterdik. Üçüncü periyotta yanlış kararlarımız vardı. Belki sabırla devam etsek maçın sonu farklı olurdu. Fenerbahçe saha avantajını iyi kullanarak iki maçta da galip geldi. Biz de bu avantajı kendi salonumuzda değerlendirmek istiyoruz. En büyük arzumuz, üçüncü maçı kazanmak olacak."

Siyah-beyazlı basketbolcu Erkan Veyseloğlu ise üçüncü periyodun başındaki kötü oyunun maçın sonucunu etkilediğini belirterek, "Akatlar'daki karşılaşmaları kazanmaya çalışacağız." diye konuştu.