Hızlı haber Türkiye’nin spor radyosunda

Bogdanovic Fenerbahçe'nin teklifini reddetti!

Fenerbahçe'de NBA'e gitmeye hazırlanan Bogdan Bogdanovic'i takımda tutmak için Başkan Aziz Yıldırım'ın yönetime tam yetki verdiği ancak Sırp oyuncunun hayallerini gerçekleştirmek üzere bu teklifi reddettiği ortaya çıktı.

Sezonu Euroleague, Basketbol Ligi ve Cumhurbaşkanlığı Kupası'nı alarak üç kupayla kapatan Fenerbahçe Basketbol Takımı'nda yıldız oyuncu Bogdan Bogdanovic, NBA takımlarından Sacramento Kings'e gitmeye hazırlanıyor.

Sezonun sonunda oyuncuyla yapılan görüşmelerde Bogdanovic, NBA'ye gitme isteğini yönetime iletti. Başantrenör Zeljko Obradovic ve yöneticiler  Euroleague finalinin gelecek sene Sırbistan'ın Belgrad kentinde yapılacak olmasını koz olarak kullansa da olumlu yanıt alamadı.

Bunun üzerine Başkan Aziz Yıldırım yöneticilere tam yetki vererek, Bogdanovic'i Euroleague'in en çok kazanan oyuncusu yapacak kontratın önerilmesi talimatını verdi.

Ancak Sırp basketbolcu konunun para olmadığını ve hayallerini gerçekleştirmek istediğini söyledi.Bogdanovic ayrıca NBA'den sonra yeniden Fenerbahçe'ye dönmek istediğini ve sonrasında basketbolu ülkesinde bırakma planlarını da yönetime aktardı. Bogdanovic'in önümüzdeki günlerde Sacramento'nun yolunu tutması bekleniyor.

(NTVSpor)